دانلود 12 کتاب در مورد روزه داری و ماه مبارک رمضان

به مناسبت ماه مبارک رمضان 12 کتاب ارزشمند و خواندنی در باره فضائل و آداب این ماه تقدیم عزیزان می گردد.


1. قرآن کریم

01-Holy-Quran-atige.ir
بدون شک برترین کتاب آسمانی و کامل ترین راهنمای بشریت در جهت سعادت دنیا و آخرت قرآن کریم است. قرآن کریم در شب قدر نازل شده است و در احادیث نقل شده که فضیلت خواندن و عمل به آن در این ماه چندین برابر ماه های دیگر است.

نسخه کامل قرآن کریم به خط زیبای عثمان طه با فرمت pdf تقدیم عزیزان می گردد.

این کتاب بر روی کامپیوتر و موبایل قابل اجراست.

.

download-atige.ir


2- منتخب ادعیه و اعمال ماه رمضان

02-adeye-va-amal-atige.irکتاب پیش رو یکی از برترین کتاب ها نوشته آیه الله العظمی صانعی برای مطالعه در ماه مبارک رمضان است. در این کتاب به آموزش و بررسی ادعیه (دعا ها) و اعمال مخصوص مسلمانان در ماه مبارک رمضان پرداخته شده است. امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد و ما را در دعاهایتان از یاد نبرید!

نویسنده: آیه الله العظمی صانعی
تعداد صفحات: ۱۶۰
فرمت کتاب: PDF
زبان کتاب: عربی و فارسی

download-atige.ir


3 – ماه خدا

03-Mahe-Khoda-atige.ir

ماه رمضان ماه خداست و در این ماه همه مسلمانان به مهمانی خدا خواهند رفت در همین ماه بود که قرآن کریم بر مسلمان نازل شد.

در کتاب رمضان ماه خدا با سه رکن اصلی فضیلت ،اعمال و احکام در این ماه آشنا خواهید شد. این کتاب نوشته زین العابدین و حسنعلی احمدی می باشد که به پرسش و پاسخ  مربوط به ماه مبارک رمضان پرداخته است.

178 سوال و جواب خواندنی و کاربردی

.

.

download-atige.ir


4 – ماه رمضان در بیان پیامبر (خطبه شعبانیه)

04-mahe-ramezan-dar-bayan-payambar-atige

در کتابهای حدیثی از امام رضا صلوات الله علیه نقل شده است که پیامبر گرامی اسلام صلی الله و علیه و آله و سلم در آستانه ماه مبارک رمضان خطبه ای ایراد نموده اند و در آن ضمن بیان اهمیت و فضیلت ماه مبارک رمضان، نکات درخور و جالب توجهی را در مسائل فردی و اجتماعی و وظایف و تکالیف بندگان در این ماه بزرگ گوشزد کرده اند. این خطبه گرانقدر که به خطبه شعبانیه معروف است دارای فرازهای متعددی است که از جمله می توان به آداب روزه داری، تلاوت قرآن در این ماه، یتیم نوازی و بنده پروری، تحسین اخلاق، پیوند با خویشان و توبه از گناهان و … اشاره کرد. کتاب “ماه رمضان در بیان پیامبر اکرم صلی الله و علیه و آله و سلم” با بهره گیری از خطبه شعبانیه حضرت رسول، به بیان اهمیت ماه مبارک رمضان و حوادث تاریخی آن و مساله روزه می پردازد؛ ضمن اینکه متن خطبه همراه با ترجمه فارسی نیز در پایان کتاب آمده است.

نویسنده : حسین استادولی

ای مردم ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به شما روی آورده است. ماهی که نزد خدا بهترین ماهها، روزهایش بهترین روزها، شبهایش بهترین شبها و ساعتها و لحظه هایش بهترین ساعتها و لحظه هاست. ماهی است که در آن به میهمانی خدا دعوت شده اید و از کسانی که مورد لطف و عنایت الهی هستند قرار گرفته اید. نفس های شما در این ماه ذکر تسبیح است و خوابتان عبادت و اعمالتان پذیرفته و دعایتان مستجاب. پس با نیتهای راست و دلهای پاک از خدا بخواهیدکه شما را به روزه داری این ماه و تلاوت کتاب خود توفیق دهد، کهبدبخت واقعی کسی است که در این ماه بزرگ از آمرزش الهی محروم بماند. با گرسنگی و تشنگی خود در این ماه از گرسنگی و تشنگی قیامت یاد کنید. به نیازمندان و تهیدستان خود صدقه بدهید…

از گناهانتان به درگاه خدا توبه کنید و در اوقات نمازها دستهای خود را به دعا به آستان او بردارید، که این اوقات بهترین لحظه هاست، خداوند در این اوقات با نظر رحمت به بندگانش می نگرد، به راز و نیازشان پاسخ می دهد، ندایشان را لبیک می گوید و دعایشان را به اجابت می رساند…

download-atige.ir


5 – حفظ شلامتی در روزه داری

05-Hefze-Salamat-Dar-Rooze-Dari-atige.irکتاب حفظ سلامتی در روزه داری برای بهبودی سلامت و بهداشت در روزه داری است که بر پایه دارا بودن اطلاعات پیش زمینه‌ای در حوزه سلامت فردی و تغذیه‌ای می‌باشد. آشنایی با بعضی از مشکلات جسمی ناشی از روزه داری و نحوه رفع آنها با اقتباس از اطلاعات سایت‌های رسمی کشور، آشنایی با مواد مغذی مناسب وعده‌های افطار و سحر بخش‌هایی از این کتاب را تشکیل می‌دهند.

نویسنده : راشین گوهرشانی

.

download-atige.ir


6 – روزه از نظر قرآن

06-Rooze-Az-Nazare-Quran-atige.irدر کتاب روزه از نظر قرآن آیاتی که در مورد این ماه مبارک نازل شده است را بیان می‌کند و به تشریح و تفسیر این آیات می‌پردازد. روزه گرفتن در اسلام به معنی عبادتی است که انسان برای انجام فرمان خدا از اذان صبح تا اذان مغرب تمام روزهای ماه مبارک رمضان از چیزهایی که روزه را باطل می‌کند خودداری می‌کند.

.

.

.

.

download-atige.ir


7 – رمضان ماه فرصت ها

07-ramezan-mahe-forsatha-atige.irنوبت به معرفی کتاب رمضان ماه فرصت‌ها رسید، این کتاب گزیده‌ای از سخنان مقام معظم رهبری درباره فضایل و اعمال ماه مبارک رمضان در سال‌های اخیر است، با مطالعه این کتاب می‌توان راه‌های شناخت سعادت و فضایل اخلاقی را از دیدگاه رهبری بررسی و درک کرد.

مجموعه توصیه ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری پیرامون ماه مبارک رمضان

تهیه و تدوین : مصطفی طاهری

.

.

download-atige.ir


8 – عالی ترین مکتب تربیت و اخلاق یا ماه مبارک رمضان

08-alitarin-maktab-tarbiyat-va-akhlagh-atige.ir

عنوان و نام پدیدآور : عالی ترین مکتب تربیت و اخلاق یا ماه مبارک رمضان/لطف الله صافی گلپایگانی.

عناوین اصلی کتاب شامل:
مقدمه؛ فضیلت و شرافت ماه مبارک رمضان؛ فصل اوّل: فضیلت ماه مبارک رمضان در خطبه رسول خدا صلی اللّه علیه وآله؛ فصل دوّم: روزه ندای الهی؛ فصل سوّم: رمضان، ماه نزول قرآن؛ فصل چهارم: قرآن، کتاب زندگی؛ فصل پنجم: سلام بر ماه خدا[51]؛ فصل ششم: هلال ماه رمضان؛ فصل هفتم: پایگاه پرهیزکاری؛ فصل هشتم: روزه، عبادتی آسان؛ فصل نهم: روزه و پرورش وجدان؛ فصل دهم: برنامه های عبادی، نجات بخش انسان؛ فصل یازدهم: روزه و آموزش آزادی؛ فصل دوازدهم: روزه و سیر زمان؛ فصل سیزدهم: نقش روزه در روح انسان؛ فصل چهاردهم: روزه، مدرسه عالی اجتماعی؛ فصل پانزدهم: رمضان از دیدگاه «اسلام» و «ما»؛ فصل شانزدهم: عید سعید فطر

.

download-atige.ir


9 – بهار بندگی

09-bahar-bandegi-atige.ir

.

نویسنده : آیت الله شیخ لطف الله صافی گلپیاگانی

در زمان غیبت حضرت ولی عصر بقیۀ الله الاعظم ارواحنا فداه باید به حاملان علوم اهل بیت علیهمالسلام رجوع و مسائل دینی را از آنان سؤال نمود، بلکه روش و سیره عقلاء در هر علمی پرسش از دانشمندان و کارشناسان همان علم بوده و هست و این روش در عمل، مورد تأیید و امضاء شارع مقدس نیز قرار گرفته است.
مجموعه ای که پیش روی دارید گزیدهای از آثار مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی معارف دین » ،« عالی ترین مکتب تربیت و اخلاق یا ماه مبارک رمضان » ،« رمضان در تاریخ » مدّظله الشریف است که از کتابهای که همگی از تألیفات معظم له میباشد، گردآوری و به مناسبت ماه مبارک رمضان در اختیار ائمه « پاسخ کوتاه 1 و 2 » و « جلد 1 و 2
محترم جمعه و جماعات و مبلّغین عزیز قرار میگیرد. امید است این خدمت ناچیز مورد نظر و قبول قطب عالم امکان حضرت بقیۀ الله الاعظم ارواحنا فداه قرار گیرد.

download-atige.ir


10 – آئینه رمضان

10-aeeneye-ramazan-atige.ir.

مناسبت ها ، احکام و آداب ماه مبارک رمضان

نویسنده : محمدحسین فلاح زاده

 

عظمت و شرافت زمان ها و زمین ها یکسان نیست. در تمام زمین مکه را حرم خدا و در همه زمان، ماه رمضان را ماه خدا نامیده اند. روزه داران ماه خدا و زائران حرم خدا هردو از میهمانان پروردگارند. 

این ماه و آن شهر دارای ویژگی هایی است که احکام و آداب ویژه ای را به خود اختصاص داده است.

download-atige.ir


11 – رمضان

11-ramezan-atige.ir.

نویسنده : مهدی اقابابایی

اعمال و فضائی شب های قدر

.

.

download-atige.ir


12 – مراقبات ماه رمضان

12-mraghbat-mah-rmzan-atige.ir.

نویسنده : محمد ری شهری

اعمال و فضائل ماه مبارک رمضان

.

.

download-atige.ir


همچنین ببینید :

quran2

هر روز چند آیه از قرآن کریم

به همراه ترجمه و تفسیر

Tafsire-Gooya-Quran-atige.ir

هر روز چند ایه از قرآن کریم

به همراه تفسیر صوتی

elahi-gomsheyi-atige.ir

هر روز شکر نابی از سخنان استاد الهی قمشه ای

به همراه دانلود یک سخنرانی ایشان

و یک کتاب به سفارش ایشان

دانلود 14 کتاب ارزشمند

در مورد امام زمان

فضائل ماه رمضان

و 40 حدیث در مورد ماه نزول قرآن

دانلود 175 کتاب در مورد حضرت فاظمه (س)

سعدی شیرازی را بهتر بشناسیم

دانلود دعای ربنا اثری ماندگار

از استاد محمد رضا شجریان

+ دکلمه + متن و ترجمه

دانلود دعای جوشن کبیر + متن

+ ترجمه فارسی و انگلیسی + PDF

سجاد نبی زاده

سجاد نبی زاده

سجاد نبی زاده مدیر سایت فروشگاه عتیقه است. سابقه 20 سال فعالیت نرم افزاری دارد. در زمینه آموزش نرم افزارهای گرافیکی و طراحی وب فعال است. روزها می نویسد و شب ها می خواند. آرشیو جامع نرم افزار و آموزش و بازی های کامپیوتری دارد. آماده همکاری با همه دوستان خوب است. با او در ارتباط باشید تماس -- کانال تلگرام

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggYouTube

دیدگاهی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب مشابه