دانلود کتاب آموزش Raspberry Pi Tips, Tricks & Hacks

رزبری پای (به انگلیسی: Raspberry Pi) یک رایانه تک-برد (به انگلیسی: Single-board computer) در اندازه یک کارت اعتباری است که بنیاد رزبری پای آن را ساخته است تا آموزش علوم رایانه را در مدرسه‌ها تشویق کند. سه نسخه از این رایانه ساخته شده که قیمت نسخه‌های اول و دوم به ترتیب ۲۵ و ۳۵ دلار امریکا (به علاوهٔ مالیات محلی) و نسخه سوم آن با نام zero تنها ۵ دلار است.

ایده ای که در پس ساخت یک کامپیوتر کوچک و ارزان برای بچه ها بود از سال ۲۰۰۶ استارت خورد زمانی که Eben Upton و Rob Mullins و Jack Lang و Alan Mycroft که در دانشگاه کمبیریج درس می خواندند از این موضوع ناراحت شدند که هر سال تعداد و مهارت دانش آموزان که رشته علوم رایانه را انتخاب می کردند کاهش می یافت در حالی که در دهه  ۱۹۹۰ این رشته را انتخاب می کردند یک برنامه نویس تفریحی ولی همه فن حریف بودند .
یه چیزی درمورد بچه ها که با کامپیوتر سر و کله میزدند تغییر کرده بود!
Raspberry-Pi-atige.irبعضی از آن ها از این قرار بود :
بیشتر کلاس ها توجه ویژه ای به نرم افزار های از قبیل Word و Excel یا نوشتن برنامه های وب داشتند
زیاد شدن کامپیوتر های خانگی و بازی های رایانه ای که جایگزین سیستم هایی مثل Amigas و BBC Micros و Spectrum ZX و Commodore 64 شده بودند بچه های قدیمی برنامه نویسی رو روی این سیستم ها یادگرفته بودند
گروه های زیادی نبودند که بتوانند در این باره کاری بکنند و نبود برنامه های منسجم در مدارس باعث شده بود که این حباب هم چنان باقی بماند!
اما این گروه انگلیسی فکر می کرد که می تواند در موضعی که کامپیوتر ها گرون بودند و پدر و مادر ها اجازه دستکاری و برنامه نویسی روی اون ها رو نمی دادن، کاری انجام دهد! و تصمیم بر این شد که سیستمی مثل دستگاه های قدیمی که بتوند مثل محیط های برنامه نویسی بوت بشن!؟!
در سال های ۲۰۰۸ چیپ های موبایل فراوان شدند و قدرت حسابی هم پیدا کردند و شرایط رو مهیا مردند تا یه محیط مختص برنامه نویسی بسازند!
این گروه در طی سال های بعد توانستتند اولین سری این برد ها رو بسازند و در شرکت ها برای فروش ثبت کنند و در طی یک سال ۱ میلیون از آنها رو فروختند!!!!
امروز آن ها به وسیله ی افراد و موسساتی که ممکن است خیلی از اون ها دور باشند حمایت می شوند.
رسبری در کشور های درحال توسعه به عنوان دستگاهی کم مصرف در مناطقی که انتقال انرژی به اون ها سخت بود به جای کامپیوتر های خانگی استفاده شد.
بیمارستان ها و موزه ها با این گروه صحبت کردند تا از آن برای کنترل صفحه های نمایش خودشتون استفاده کنند.
پدر و مادر های بجه هایی که نمی توانستند برنامه بنویسند، با این گروه صحبت کردند تا به آنها نظارت کنند.
و نزدیگ به ۱ میلیون نفر که اون رو در روبات هاشون بکار بردند!
این برد برای تمامی موضوعات کامپیوتری مناسب نیست
ولی هدف آن ها یک برد ارزان و در دسترس برای برنامه نویسی در تمام جهان است.

منبع : ویکی پدیا

کتاب حاضر آموزش جامع و کامل کار با این مدار و آموزش ترفندها و نکته های جالب آن است. در این کاب بیش از ۴۰ پروژه عملی آموزش داده شده است.

book learning
game mag
simulation anim
documentary speech
language music
Raspberry-Pi-Tips_-Tricks-&-Hacks-Volume-1-Second-Revised-Edition

downalod-pdf

Raspberry Pi Tips, Tricks & Hacks Volume 1

Second Revised Edition

English | 2016 | PDF | ۱۶۴ pages | 39 MB


Raspberry Pi Tips, Tricks & Hacks gives you everything you need to not only get up and running with your Raspberry Pi, and will help you fire up your imagination and unleash your creativity. From tweeting wildlife cameras to alarm clocks, arcade machines and touch-screen video players – and even robots and remote control cars – this bookazine is jam-packed with fun, creative projects that will ensure you make the most of your Pi. ANs in this Revised Edition, we’ll show you how to secure your Pi and migrate to the Pi 2. Featuring: Master Raspberry Pi in 7 Days – Get the Ras Pi essentials down in a single week Tips – Kick-start your own projects with innovative ideas Tricks – Build amazing Pi-powered gadgets from scratch Hacks – Discover how you can control robots with your Ras Pi


همچنین ببینید :

laptop repair Electronic_circuit
technical-reference-ebook-collection science and scientific ebook collection
Arduino-labview-black-and-decker-ebook-collection computer-ebook-collection

سجاد نبی زاده

سجاد نبی زاده مدیر سایت فروشگاه عتیقه است. سابقه 20 سال فعالیت نرم افزاری دارد. در زمینه آموزش نرم افزارهای گرافیکی و طراحی وب فعال است. روزها می نویسد و شب ها می خواند. آرشیو جامع نرم افزار و آموزش و بازی های کامپیوتری دارد. آماده همکاری با همه دوستان خوب است. با او در ارتباط باشید تماس -- کانال تلگرام

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggYouTube

دیدگاهی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب مشابه