هر روز با دکتر حسین الهی قمشه ای – شکر ناب شماره 115

سخن روز شماره 115

تناسخ

یک عده از تنگ نظری چشمی و تنگ نظری فکر می کنند خدا فقط دو تا عالم دارد و یک چند تا هم روح دارد که هی از این عالم به آن عالم می برد و باز از آن عالم در می آورد، میاورد به این عالم

در صورتی که اینطور نیست چون عالم بی نهایت است و تکرار لازم نیست انجام دهند

تکرار مال آنهایی است که کارشان محدود است

او و اطوارش نامتناهی هست و لزومی ندارد که هی ببرد در آن عالم باز برگرداند تا تزکیه شوند

سیر مراتب طولی هست یعنی عوالمی نامتنهاهی وجود دارد تا انسان برسد به آن کمالی که لایق حال خودش هست


دانلود سخنرانی استاد الهی قمشه ای

 با عنوان از دریای امام حسین

dr-elahi-gomsheyi-atige.ir-download

همچنین ببینید :

Elahi-Gomsheyi


دانلود ۱۰۰ کتاب خواندنی و روشنگر که استاد الهی قمشه ای آنها را توصیه کرده اند

دانلود کتاب شماره 87 :

سیر و سلوک زائر

The Pilgrim’s Progress

نویسنده :جان بانی ین

411 صفحه

dr-elahi-gomsheyi-atige.ir-great-books

کتاب سیر و سلوک زائر اثر جان بانی‌ین از شاهکارهای عرفانی ادبیات انگلیس است که در قالب کنایات و استعارت و تشبیهات بیان شده و نموداری است از :
تلاش روح انسان در جدال با زندگی، برای عبور از فراز و نشیبهای دوران حیات، و رسیدن به وادی رستگاری و تقدس، و شرح مخاطرات و مخافات، غم‌ها و شکست‌ها و ناامیدی‌ها یا موفقیت‌‌هایی که پیش می‌آید؛ این روح در این جدال گاه ناامید است و گاه امیدوار.
جان بانی ین پرسش‌هایی چون«بودن انسان»و«اینکه از کجا آمده»و «به کجا می‌رود»«و«صلاح و رستگاری او چیست؟»طرح می‌کند و آن‌گاه با تمسک به آیات انجیل عهد عتیق و جدید به آنها پاسخ می‌دهد.وی از زبان‌ شخصیت‌های کتاب مقدس سخن می‌گوید و در واقع«مزامیر»،«رسائل‌ پولس رسول»،«غزل‌های سلیمان»و«سفر پیدایش»را تأویل می‌کند.
از دیگر مشخصه‌های این کتاب پرداختن به مسائل سیاسی و اجتماعی‌ است.به عبارتی یکی از بیت الغزل‌های مهم مؤلف نگرش وی به آیین‌های‌ مذهبی عصر پیوریتن است.
این همه،بعد عرفانی در کتاب اساسی است.سیر و سلوک زائر با سفر سالکی آغاز می‌شود که از دیار عدم به دروازهء ملکوت راه می‌یابد و حماسهء زندگی او شروع می‌شود.مؤلف سیر و سلوک عرفانی شخصیت اصلی و تمثیلی کتاب را آن‌گونه به سمت منازل دوگانهء سیر و سلوک از جمله ترس، ریاضت،رهایی،جذبه و شور و غفلت می‌کشاند که گویی خواننده خود وارد آن‌ مراحل می‌شود و منازل را طی می‌کند یا در زندگانی خود این تجربه‌ها را اندوخته است.
از این رو،رنگ،صورت،غرش،زمین و آسمان،لرزش زمین‌ و طوفان را می‌توان در جزر و مد برخوردهای روحانی و درونی خود حس کرد. اما ناگفته نماند که در کتاب بانی ین همهء این آیت‌ها و انسان‌های تمثیلی در واقع اشخاص حقیقی اجتماع‌اند.نویسنده در وصف آنان چنان مهارتی نشان‌ می‌دهد که اشخاص برای خوانندهء این اثر،عینی و ملموس می‌شوند…

سیر و سلوک زائر (به انگلیسی: The Pilgrim’s Progress) نوشته شده توسط جان بانیان یکی از مهم‌ترین کتاب‌های ادبی زبان انگلیسی است. نام کامل کتاب “The Pilgrim’s Progress from This World to That Which Is to Come”این کتاب به بیش از ۱۰۰۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده است. موضوع این کتاب دربارهٔ یک نفر است که با یک خواب شروع می‌شود و می‌فهمد که باید از شهری که در آن هست (شهر فنا) سفر کند به شهر آسمانی که تمام ماجراها که بسیار معنوی و دقیق است در این راه برای او ایجاد می‌شود در ضمن در این داستان به جایی که اسم معمولی به افراد بدهد آنها را با لقب صدا می‌زند مانند (mr Help).

جان بانیان (به انگلیسی: John Bunyan) (زاده ۲۸ نوامبر ۱۶۲۸-درگذشته ۳۱ اوت ۱۶۸۸) نویسنده و سخنران انگلیسی بود.

شهرت او به خاطر نوشتن کتاب سیر و سلوک زائر (به انگلیسی: The Pilgrim’s Progress) است.

در کلیسای انگلستان یاد او را در ۳۰ اوت در «جشن کوچکتر» گرامی می‌دارند.

سجاد نبی زاده

سجاد نبی زاده

سجاد نبی زاده مدیر سایت فروشگاه عتیقه است. سابقه 15 سال فعالیت نرم افزاری دارد. در زمینه آموزش نرم افزارهای گرافیکی و طراحی وب فعال است. روزها می نویسد و شب ها می خواند. آرشیو جامع نرم افزار و آموزش و بازی های کامپیوتری دارد. آماده همکاری با همه دوستان خوب است. با او در ارتباط باشید تماس با من -- کانال تلگرام من

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggYouTube

با دوستان به اشتراک بگذارید ...Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Digg this
Digg
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email
Print this page
Print

دیدگاهی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب مشابه