هر روز با دکتر حسین الهی قمشه ای – شکر ناب شماره ۲۵

سخن روز شماره ۲۵

دروغ

دروغ خودش جهنم است. اگر شما عمیق شوید متوجه می شوید که همین الان دروغ آتش است. به محض اینکه آدم دروغ می گوید، نظام فکری اش به هم می خورد و کم حافظه می شود و هزار عیب روانی پیدا می کند. آدم های دروغگو از سلامت فکر برخوردار نیستند. تمرکز حواس که عامل خلاقیت است در آنها از بین می رود. چون آدم دروغگو اضطراب دارد. چون می داند که دروغ خوب نیست و دلش هم نمی خواهد که فاش بشود و هر دروغ آدم را به دروغ دیگری می کشاند و یک دو تا دروغ که فاش شد هویت او زیر سوال می رود. هیچ چیز بدتر از این نیست که وقتی انسان حرفی زد همه بگویند این آقا وقتی حرف زد راست است. بنابراین شخصیت اجتماعی انسان و حضور آدم در جامعه به هم می خورد و این ادامه پیدا می کند تا قیامت و به شکل های دیگری ظهور پیدا می کند و اینطور نیست که شما را به خاطر دروغ مجازات کنند بلکه خود این دروغ مجازات شماست.


دانلود سخنرانی استاد الهی قمشه ای

 با عنوان گلشن راز

قسمت سوم

dr-elahi-gomsheyi-atige.ir-download

همچنین ببینید :

Elahi-Gomsheyi


دانلود ۱۰۰ کتاب خواندنی و روشنگر که استاد الهی قمشه ای آنها را توصیه کرده اند

دانلود کتاب شانزدهم :

بهشت گمشده

جلد سوم

جان میلتون

beheshte-gomshode-John-milton-atige.ir dr-elahi-gomsheyi-atige.ir-great-books

paradise-lost-john-milton-atige.ir

بهشت گمشده نام اثری ست حماسی که توسط شاعر انگلیسی قرن هفدهم جان میلتون نوشته شده است. اولین چاپ این اثر در ده بخش و ده هزار بند مجزا در سال ۱۶۶۷ منتشر شد.

چاپ دوم کتاب که به نظم و قافیه در آن بیشتر توجه شده بود در دوازده بخش (به روش تقسیم بندی آئنید اثر ویرژیل) با بازنگری کلی و در سال ۱۶۷۴ منتشر شد. میلتون در نیمه های نگاشتن این اثر بزرگ بینایی خود را بر اثر مطالعه ی زیاد از دست داد و از آن پس آنچه را که در ذهنش بود برای دخترانش بازگو میکرد و آنان به نگاشتن آن همت می گماردند.

این حماسه روایت مسیحی است از سقوط انسان: وسوسهٔ آدم و حوا توسط فرشتهٔ رانده از درگاه ابلیس و بیرون رانده شدن آنها از باغ عدن بهشت.

درونمایه اصلی کتاب به نوشتهٔ میلتون توجیه راه و روش خداست نسبت به انسان؛ و روشن شدن گرفتاری بین بینش ابدی و لایزالی خداوندی و ارادی و اختیاری بودن سرنوشت انسان.

میلتون در این حماسه پاگانیسم و ادبیات کلاسیک یونانی و مسیحیت را به شعر در هم آمیخته است.


John-Milton-atige.ir

جان میلتون (به انگلیسی: John Milton) ‏ (زادهٔ ۹ دسامبر ۱۶۰۸ – درگذشته ۸ نوامبر ۱۶۷۴) شاعر و نویسنده انگلیسی است. مهمترین اثرش بهشت گمشده نام دارد. وی مقالات بحث برانگیزی در خصوص آزادی انتشار، آموزش و حذف سانسور نگاشت.

زندگی

او بین سالهای ۱۶۲۵ تا ۱۶۳۲ در مدرسه سن پل کمبریج و بعد از آن در دانشگاه کمبریج به تحصیل پرداخت. در همین سال‌ها شعرهایی به زبانهای ایتالیایی، لاتین و انگلیسی سرود. جان میلتون در خلال سالهای ۱۶۴۱ تا ۱۶۶۰ به تبیین اندیشه‌های خود در خصوص آزادی بیان، آزادی مذهب و آموزش پرداخت. در سال ۱۶۵۲ بینایی خود را از دست داد. جان میلتون در ۸ نوامبر ۱۶۷۴ درگذشت.

مهم‌ترین آثار

  • بهشت گمشده(به انگلیسی: Paradise Lost)
  • فردوس موجود یا بهشت بازیافته (به انگلیسی: Paradise Regained)
  • آلام شمشون (به انگلیسی: Samson Agonistes)
سجاد نبی زاده

سجاد نبی زاده

سجاد نبی زاده مدیر سایت فروشگاه عتیقه است. سابقه 20 سال فعالیت نرم افزاری دارد. در زمینه آموزش نرم افزارهای گرافیکی و طراحی وب فعال است. روزها می نویسد و شب ها می خواند. آرشیو جامع نرم افزار و آموزش و بازی های کامپیوتری دارد. آماده همکاری با همه دوستان خوب است. با او در ارتباط باشید تماس -- کانال تلگرام

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggYouTube

دیدگاهی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب مشابه