هر روز با دکتر حسین الهی قمشه ای – شکر ناب شماره ۲۶

سخن روز شماره ۲۶

انسان الهی

ما چون یکی هستیم یک کار هم بیشتر نکنیم. صد تا کار نکنیم و فقط یک کار بکنیم. بعضی ها تقسیم می کنند کارها را به کار دنیوی مثل خورد و خواب و زن و بچه و کامپیوتر و مدرسه و … و یک کارهایی را هم می گویند کار اخروی مثل نماز و روزه و کارهای خیریه و …؛ در صورتیکه همچین چیزی نیست. بلکه باید انسان ها را تقسیم کرد به انسان های الهی و انسان های دنیوی. اگر انسان الهی شد، خورد و خواب او هم الهی می شود چون به خاطر خدا زندگی می کند و به خاطر خدا پشت کامپیوتر می نشیند و به خاطر خدا کتاب می نویسد و همه اش می شود کار اخروی و عاشق خداوند اصلا کار دنیوی نمی کند.

انسان الهی بشوید و بروید دنبال دنیا و هزار تا کار بکنید تا وجودتان منشا خیر و برکت بشود و خلاقیت و سازندگی و آبادانی ایجاد بشود.

انسان هست که الهی می شود یا دنیوی؛ اگر دنیوی شدید همه کارهایتان دنیوی می شود و حتی حج و نماز و زکاتتان هم دنیوی می شود. وقتی روی آدم به طرف دنیا و هواهای نفسانی خودش بود دیگر تفاوتی نمی کند به کدام طرف بایستد و نماز بخواند. چون به هر طرف بایستد در اصل به طرف خودش ایستاده و نماز خوانده.


دانلود سخنرانی استاد الهی قمشه ای

 با عنوان گلشن راز

قسمت چهارم

dr-elahi-gomsheyi-atige.ir-download

همچنین ببینید :

Elahi-Gomsheyi


دانلود ۱۰۰ کتاب خواندنی و روشنگر که استاد الهی قمشه ای آنها را توصیه کرده اند

دانلود کتاب هفدهم :

آیات حسن و عشق

جلد اول

دکتر حشمت الله ریاضی

ayat-hosn-v-eshgh-atige.ir dr-elahi-gomsheyi-atige.ir-great-books

آیات حسن و عشق – تالیف دکتر حشمت الله ریاضی – به کوشش اکرم شفائی

جلد اول : سیر تصوف و عرفان تا قرن پنجم هجری همراه با شرح زندگانی و آثار شیخ احمد غزالی

جلد دوم : شرح ” سوانح العشاق” شیخ احمد غزالی

مطالعه و بررسی سیر تصوف و عرفان و تحولاتی که با آن روبه‌رو شده و شرح احوال و آثار و تالیفات شیخ‌احمد غزالی است. نگارنده با تعریف و تبیین معرفت شهودی با استناد به آیات و احادیث آغاز کرده و در قسمت بعد، گزارشی از چگونگی شکل‌گیری عرفان از صدر اسلام تا عصر امام صادق(ع) ارائه نموده است. شکوفایی فرهنگ اسلامی تشکیلات تصوف در سده چهارم هجری و تاسیس و گسترش خانقاه‌ها و سیر تحولات آموزشی و تعلیمی تصوف در سده پنجم، مباحث دیگری است که مولف از آن‌ها سخن گفته است. وی در ادامه آیین‌های فتوت، عیاری و ملامت را که از گرایش‌های تصوف شمرده می‌شوند مورد کندوکاو قرار داده و مخاطبان را در بخش دوم کتاب با آرا و نظریات شیخ احمد غزالی در باب سیر و سلوک و تبلیغ و ارشاد آشنا ساخته است. نویسنده در جلد دوم، بخش حجیمی از کتاب را به شرح و بسط مفهوم و معانی عشق و لطایف و اشارات آن اختصاص داده و حوادث و سوانح عشاق و نیز توصیف حالات روحی و مشاهدات و مکاشفات درونی آن‌ها را در گزارشی از شرح حال شیخ احمد غزالی به رشته تحریر کشانده است.

سجاد نبی زاده

سجاد نبی زاده

سجاد نبی زاده مدیر سایت فروشگاه عتیقه است. سابقه 20 سال فعالیت نرم افزاری دارد. در زمینه آموزش نرم افزارهای گرافیکی و طراحی وب فعال است. روزها می نویسد و شب ها می خواند. آرشیو جامع نرم افزار و آموزش و بازی های کامپیوتری دارد. آماده همکاری با همه دوستان خوب است. با او در ارتباط باشید تماس -- کانال تلگرام

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggYouTube

دیدگاهی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب مشابه