هر روز با دکتر حسین الهی قمشه ای – شکر ناب شماره ۴

سخن روز شماره ۴

عشق

مرحبا ای عشق خوش سودای ما               ای دوای جمله علت های ما

ای دوای نخوت و ناموس ما                      ای تو افلاطون و جالینوس ما

علت اینکه عشق دوای همه دردهاست به خاطر این است که همه دردها ناشی از دل می شود. هر کدام از ما یک دلی داریم

و در این دل هم صد ها هزار آرزو داریم و این ارزوها هم باهم تلاقی پیدا میکنند و کشککش و جنگ و تنازع بوجود می آید.

بنابراین اگی همه ما دلمان را یک جایی گرو بگذاریم، خلاص می شویم.


دانلود سخنرانی استاد الهی  قمشه ای با عنوان ادبیات انگلیسی – بخش دوم ( بررسی جلوه های انسانیت و خداشناسی در ادبیات جهان)

dr-elahi-gomsheyi-atige.ir-download


دانلود ۱۰۰ کتاب خواندنی و روشنگر که استاد الهی قمشه ای آنها را توصیه کرده اند

دانلود کتاب چهارم :

امام حسین (علیه السلام)

شهید فرهنگ پیشرو انسانیت

علامه محمد تقی جعفری

رحمه الله علیه

Emam-Hosein-alayhesalam-allame-Jafai dr-elahi-gomsheyi-atige.ir-great-books
  رمز فایل ها : www.atige.ir

به نظر مى‏ رسد، تعداد کتبى که تنها شیعیان درباره واقعه عظیم کربلا و شخصیت‏هاى حاضر در آن نوشته‏اند، بیش از همه کتبى باشد که درباره هر یک از حوادث دیگر، نوشته شده است. با اینکه هر سال بر شمارگان این قبیل آثار، افزوده مى‏شود، اما متأسفانه، اغلب این آثار، فاقد ژرف نگرى‏هاى لازم براى درک ابعاد انسانى عمیق این واقعه بزرگ است. شاید یک دلیل آن، تعهدى است که نویسندگان این کتاب‏ها در خود احساس مى ‏کنند تا به هر شکل ممکن، فقط روایت خود را از این حادثه بیان کنند. از این روست که اغلب این آثار، تنها روایت‏گر ماجراى چند ماه منتهى به حادثه، و به ویژه چند روز آخر، با ذکر حداکثر جزئیات ممکن است.

استاد علامه محمد تقی جعفرى (ره): آرزوى قلبى‏ام از زمان طلبگى، نوشتن کتابى درباره شخصیت امام حسین علیه السلام بود.

کتاب «امام حسین علیه السلام شهید فرهنگ پیشرو انسانیت» ماحصل چنین تعهد والایى است، با این تفاوت که نویسنده آن، فیلسوف انسان بود، و از توانایى‏ هاى کافى براى تعمق و غور در لایه‏ هاى زیرین این حادثه برخوردار بود. براى او، حادثه کربلا، با تمام عظمت و دردناکى‏اش، تنها وجه پیداى قضیه بود، که از وجه عظیم و ناپیداى خود خبر می داد. چنین مقدر شد که علامه جعفرى به آسمان بپیوندد، و این کتاب نیز مثل برخى آثار ارزشمند ناتمامش، ناتمام بماند، اگرچه وجوه گوناگون شخصیت این شهید فرهنگ پیشرو انسانیت، هرگز تمامى ندارد.

با درگذشت این دیده ‏بان جان عظیم انسانى، مؤسسه تدوین و نشر آثار علامه جعفرى، براى تکمیل کتاب حاضر، مجموعه سخنرانى‏ هاى آن عزیز از دست رفته را که در دهه‏ هاى محرم و با موضوع قیام خونین نینوا، در سال ‏هاى متوالى ایراد شده بود، استخراج و پیاده کرد، و با صرف مدتى طولانى، تدوین و تنظیم آن انجام گرفت. از این رو، کتاب حاضر دو بخش کلى دارد؛

بخش نخست، دست نوشته‏ هاى استاد، و بخش دوم، شامل سخنرانى‏ هاى ایام محرم است که با دقتى قابل ستایش، استخراج و پیاده شده است.


همچنین ببینید :

Elahi-Gomsheyi

سجاد نبی زاده

سجاد نبی زاده

سجاد نبی زاده مدیر سایت فروشگاه عتیقه است. سابقه 20 سال فعالیت نرم افزاری دارد. در زمینه آموزش نرم افزارهای گرافیکی و طراحی وب فعال است. روزها می نویسد و شب ها می خواند. آرشیو جامع نرم افزار و آموزش و بازی های کامپیوتری دارد. آماده همکاری با همه دوستان خوب است. با او در ارتباط باشید تماس -- کانال تلگرام

More Posts

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggYouTube

دیدگاهی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب مشابه